וושינגטון

וושינגטון Washington

וושינגטון די. סי היא בירת ארצות הברית. העיר נקראת ע"ש הנשיא הראשון ג'ורג' וושינגטון ונמצאת על גדת נהר הפוטומק. בעיר מרוכזים כל בנייני הממשל הפדרלי:

  • הקפיטול – הרשות המחוקקת
  • הבית הלבן – הרשות המבצעת
  • בית המשפט העליון – הרשות השופטת

העיר הוקמה מלכתחילה כדי לשמש כעיר בירה, ותוכננה בקפידה ע"י אדריכל צרפתי. הרחובות מסודרים בשתי וערב וכל מפגש רחובות מייצר כיכר נאה. סביב בנייני הממשל ובעיר כולה מפוזרות אנדרטאות ופסלים של גדולי האומה או מונומנטים לזכר אירועים היסטוריים.

מילה מיעל

בוושינגטון כניסה לאתרים רבים היא ללא תשלום – מוזיאונים, גן החיות וכמובן כל האנדרטאות והמונומנטים של העיר. כך שאם תרצו לבקר במוזיאון טבע אחד וגן חיות אחד, אפשר לתכנן את הטיול כך שאטרקציות אלו יהיו בוושינגטון.

 

השדרה המרכזית של וושינגטון The national Mall

לאורכה תמצאו המון אנדרטאות לזכר נשיאי ארה"ב ומונומנטים לזכר חללי המלחמות. הרחוב הזה יפה כל השנה, אך באביב הוא אפילו יפה יותר בשל הגנים היפים ופריחת עצי הדובדבן.

 

אנדרטת אברהם לינקולן Lincoln Memorial

אנדרטה לזכרו של הנשיא לינקולן מבטל העבדות.

 

אנדרטת וושינגטון Washington Monument

אחת האנדרטאות היותר בולטות בעיר, מעוצבת כאובליסק גבוה החולש על העיר.

 

מוזיאון התעופה והחלל Smithsonian National Air & Space Museum

מוזיאון מרשים לכל המשפחה עם מוצגים כמו המטוס הראשון של האחים רייט ועד מעבורות חלל מפורסמות.

 

מוזיאון הטבע The National Museum of Natural History

מוזיאון גדול, שהכניסה אליו היא ללא תשלום, וניתן לראות בו מגוון עצום של דינוזאורים ופוחלצי חיות, תצוגה של אבנים טובות ועוד. לילדים החוויה במוזיאון מאוד מעניינת הם יכולים להתנסות במגוון חוויות וחדרים מרתקים.

 

פארק רוק קריק Rock Creek

מקום נהדר לפיקניק צוהריים. זהו הפארק הגדול של וושינגטון – ריאה ירוקה ויפה בתוך העיר. בפארק יש שבילי הליכה לטיולים, אפשר לצאת לרכיבה על סוס, או לשייט באגם.

 

 

מתי כדאי להגיע?

בחורף קר מאוד ומושלג ובקיץ חם ודביק (לח) מאוד. בדומה לניו יורק העונות האופטימליות הן הסתיו והאביב. החל מאפריל עד יוני וושינגטון יפה ועצי הדובדבן בפריחה מרהיבה, בחודשים ספטמבר עד אוקטובר, וושינגטון נצבעת בצבעי סתיו וגווני אדמה משגעים. אלו עונות נעימות גם מבחינת עומס תיירותי.

 

קניות בוושינגטון

אמנם ניו יורק זוכה להרבה תהילה בכל נושא הקניות, יחד עם זאת גם לוושינגטון אין במה להתבייש. קודם כל יוניון סטיישן – Union Station, תחנת רכבת יפהפיה ששופצה והפכה לאחד ממרכזי הקניות הבולטים בעיר. בוושינגטון תוכלו לבלות ולקנות גם באאווטלטים הגדולים הממוקמים במרחק נסיעה קצרה מחוץ לעיר או בחנויות היוקרה בשכונת ג'ורג'טאון.

 

תפריט נגישות