סן פרנסיסקו

סן פרנסיסקו San Fransisco

העיר הרביעית בגודלה במדינת קליפורניה ואחת הערים היפות באופן כללי, בשל נוף עוצר נשימה של גורדי שחקים, אוקיינוסים וגשרים מרהיבים. העיר סן פרנסיסקו ממוקמת על חצי אי ומוקפת כמעט כולה ע"י האוקיאנוס השקט.

הבהלה לזהב סביב 1850 הגדילה משמעותית את מס' התושבים בעיר, וב – 1905 ארעה רעידת אדמה שהשמידה את רוב העיר. כאשר נסדקו צינורות גז ופרצו שריפות ענק. לאחר מכן העיר תוכננה ונבנתה מחדש. האיום ברעידות אדמה נוספות משפיע עד היום על תכנון והעיר והבניה בה.

סן פרנסיסקו נחשבת לאחת הערים הליברליות ביותר בארה"ב ואחת הבולטות בקיום וקידום זכויות הלהט"ב.

העיר ידועה בזכות הגבעות והכבישים התלולים שבה (יש יותר מ- 50 גבעות בשטח העיר). העיר מאופיינת בערפל סמיך בשעות הבוקר.

עונה מומלצת לביקור – מזג האויר בסן פרנסיסקו מתון כל השנה. לא מאוד קר ולא מאוד חם. בין מאי לספטמבר תהנו ממזג אויר יבש ללא ימי גשם.

FunFact#

הטקס המרכזי לפתיחת תעלת פנמה ב – 1915 נערך בעיר.

איפה כדאי לטייל בסן פרנסיסקו?

רציף הדייגים 39 PIER הוא רציף יפיפייה בו תוכלו לצפות בכלבי ים, לאכול במסעדות, ולחוות איזורי בילוי, ילדים יוכלו להנות ממתקני שעשועים ועוד.

גשר שער הזהב Golden Gate הוא אחד מהסמלים המוכרים ביותר והיפים מבחינת עיצוב והאסתטיקה. מתאים לנסיעה ברכב, אך אפשר לסייר ברגל או אופניים (מומלץ לבדוק מראש את הימים והשעות המותאמים לכך). 

רחוב לומברד Lombard street – רחוב קטן שהפך לאטרקציה תיירותית בזכות המראה הייחודי שלו. רחוב לומברד הוא רחוב, בעל שמונה פיתולים חדים, ירידה תלולה וביניהם ערוגות פרחים יפייפות.

האי אלקטרז  Alcatraz –  עליו שוכן בית הסוהר ההיסטורי אלקטרז, שהיה בית סוהר שמור ביותר לעבריינים מסוכנים. בית הסוהר נסגר בשל העלויות הגבוהות של תחזוקו. מומלץ להזמין את הסיור באלקטראז מראש ולטייל לפני ברציף הדייגים.

טווין פיקס Twin Peaks  – נקודת תצפית מרהיבה על כל סן פרנסיסקו.

עמק נאפה Napa Valley נמצא צפונית לסן פרנסיסקו. כדאי לצאת לטיול יומי מסן פרנסיסקו ולהזמין מקום מראש באחד היקבים.  בעמק נאפה תוכלו להנות ממגוון יקבי יין עם סיורי טעימות, נוף משגע של כרמים וטירות.

 

מילה מיעל

כשאני נוסעת לטייל אני רוצה טיפים ממי שכבר ביקר. מישהו שיכול לשלוח אותי למקומות שיתאימו לי.

כלומר אם אני חובבת קניות, הייתי רוצה שימליצו לי על מרכזי הקניות השווים ביותר ועל אווטלטים זולים. כזו אני! טיילתי וצברתי ידע, אותו אוכל לחלוק אתכם בתכנון הטיול המתאים ביותר עבורכם.

תפריט נגישות